Teatr NOTOCO "Biel/fundacja"

WSTĘP WOLNY na podstawie wejściówki
obowiązuje rezerwacja miejsc tel. 573 292 666 lub 82 568 60 55

dołącz do wydarzenia na Facebooku

Amatorski Teatr NOTOCO, założony i kierowany przez Monikę Nitkiewicz, działa w CKiP od 2011 r.; skupia grupy dziecięce, młodzieżowe i seniorów. Tworzy spektakle autorskie w oparciu o doświadczenia, przeżycia i pomysły uczestników. Odwołuje się do aktualnych dla danej grupy wiekowej problemów społecznych, często trudnych i stanowiących tabu, takich jak wykluczenie, problemy psychiczne, trudne relacje międzypokoleniowe czy molestowanie. W swojej działalności odwołuje się do estetyki teatru alternatywnego, łącząc elementy wizji, ruchu, tańca i teatru plastycznego. Angażuje się w "wychowanie do teatru" poprzez happeningi i akcje uliczne zachęcające do udziału w programie Teatr Polska na terenie miasta i miejscowych szkół oraz organizację Kraśnickich Spotkań Teatralnych - przeglądu spektakli autorskich.

Grupa NOTOCO Senior istnieje od 2018 roku. Ma na swoim koncie spektakle: „Byłam, jestem, chciałabym...” i Starodzieje”, „Biel/fundacja” to trzeci spektakl zespołu.

„Biel/fundacja” - jeżeli pewnego razu obudzisz w świecie pełnym bieli i nie będziesz wiedzieć kim jesteś ani jak wygląda trawa, to znaczy, że stoi za tym FUNDACJA! Biała rzeczywistość to nie fantazja, to nie koszmarny sen, to świat do którego może trafić każdy z nas! Uważajcie, bo w tym świecie, jeśli coś jest czarne, to też jest białe, tak ustaliła Fundacja, a bez Fundacji jesteśmy skazani na zagładę! Nie wierząc w prawdę Fundacji stajesz się wrogiem... Czy bohaterkom uda się wyjść z bieli?

Występują: Zofia Drozd, Kazimiera Hałabis, Grażyna Krawczyk, Barbara Lichwa, Stanisława Matysek, Barbara Pulikowska, Halina Sobczyk

Data premiery: 24.06.2021

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 7 → wczoraj: 30 → a dotychczas: 107704