Warsztaty teatralno-filmowe

Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie zaprasza do udziału

„Warsztatach teatralno-filmowych”
zatytułowanych "Z nami Film Ci się nie urwie"
które będą się odbywały w dniach 16-18 grudnia 2022 r.
w Hucie Kultury przy ul. Targowej 9.

W warsztatach mogą wziąć udział osoby w dowolnym wieku, które chcą spróbować swoich umiejętności aktorskich lub realizatorskich. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy przyjmujemy do czwartku 15 grudnia 2022 r. Zapewniamy uczestnikom wyżywienie i serwis kawowy.
Warsztaty będą podzielone na dwie grupy:

• Warsztaty teatralne/aktorskie poprowadzi Marek Kościółek, którego zadaniem będzie przygotować uczestników do występu na planie filmowym.
  • Warsztaty filmowe/realizatorskie poprowadzi Marcin Pławski, który wraz ze swoją grupą zajmą się produkcją filmu od strony technicznej.

Finalnie powstanie etiuda filmowa, która zostanie zaprezentowana premierowo 18 grudnia, po zakończeniu pracy warsztatowej.

Harmonogram:

16.12.2022 r.

• 16.30 - 17.00 - Zbiórka uczestników,
  • 17.00 - 19.00 - warsztaty (w obu grupach),
  • 19.30 - udział w spektaklu "Być albo nie być" (Teatr Straszydełka, Teatralny Piątek 021),
  • 20.30 - inauguracja projektu.

17.12.2022 r.

• 10.30 - 11.00 - Zbiórka uczestników,
  • 11.00 - 14.00 - warsztaty,
  • 14.00 - 15.30 - przerwa obiadowa,
  • 15.30 - 17.00 - warsztaty,
  • 17.00 - 17.30 - podsumowanie.

18.12.2022 r.

• 10.30 - 11.00 - Zbiórka uczestników,
  • 11.00 - 14.00 - warsztaty,
  • 14.00 - 15.30 - przerwa obiadowa,
  • 16.00 - PREMIERA etiudy filmowej (wydarzenie otwarte, sala widowiskowa Huty Kultury)
  • 16.30 - 17.30 - podsumowanie i zakończenie projektu.

Prowadzący:

Warsztaty filmowe
Marcin Pławski

Warsztaty filmowe będą składały się z kilku obszarów działań. Pierwszym z nich, będzie integracja grupy, by móc sprawnie pracować nad etiudą filmową. Po stworzeniu scenariusza i wybraniu lokacji przejdziemy do najlepszej części – do robienia zdjęć do etiudy, czyli potocznie mówiąc – do filmowania. Robienie filmów, to świetna zabawa i niezapomniana przygoda. Zapraszam!

Marcin Pławski – aktor, reżyser, socjolog, pedagog, animator oraz instruktor teatralny. Od 2003 roku współtworzy Teatr Krzyk, z którym zdobył wiele nagród na najważniejszych festiwalach teatru alternatywnego w Polsce. Studia kończył na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest absolwentem Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice. Wielokrotnie współpracował z Teatrem Ósmego Dnia. Brał udział w realizacji wielu etiud filmowych jako aktor, jak i reżyser.

Warsztaty teatralne
Marek Kościółek

Warsztaty metodą teatru autorskiego, którą sam stara się praktykować od niemalże 20 lat. To doświadczenie sięga korzeniami polskiej kontrkultury teatralnej początku lat 70 biegłego wieku. Wymaga ona czujności na zespół, czyli każdego z członków grupy, bo tylko jedność w tym procesie daje nam efekt w postaci wspólnej wypowiedzi scenicznej.

Marek Kościółek jest reżyserem, aktorem, społecznikiem, politologiem i pedagogiem. Ukończył Akademię Praktyk Teatralnych Gardzienice, podyplomowe studia Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. W 2002 roku założył Teatr Krzyk. Organizuje ogólnopolskie festiwale teatralne oraz współtworzy międzynarodowe akcje społeczno-kulturalne. Współpracuje z artystami niezależnymi z Niemiec, Ukrainy, Albanii, Norwegii, Włoch, Hiszpanii Azerbejdżanu, Rosji i Białorusi. Od 2002 roku prowadzi warsztaty teatralne w Polsce i Europie. Zdobył wiele nagród i wyróżnień na kilkudziesięciu ogólnopolskich festiwalach oraz otrzymał nagrody w dziedzinie teatru alternatywnego.

Informacje: Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie, tel. 82 568 60 55

Działanie zrealizowane w ramach programu "Z nami film Ci się nie urwie", realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie. Program finansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 3 → wczoraj: 17 → a dotychczas: 107825