Sukces Bokoryny - XIII FKiSnB Włodawa 2014

25 stycznia 2014 roku we Włodawskim Domu Kultury odbył się XIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem. Udział wzięło ponad 30 zespołów ludowych oraz wokalno-instrumentalnych z Polski, Białorusi i Ukrainy. Organizatorami festiwalu są Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz Włodawski Dom Kultury. Każdy z zespołów wykonał po dwie kolędy, w tym jedną po polsku, drugą w języku gwarowym wschodniego pogranicza.
      Gminę Ruda-Huta reprezentowały cztery zespoły: Jarzębina Czerwona z Rudki, Wiśniowy Sad i Bokoryna z Żalina oraz Akord z Rudy-Huty.
Festiwal miał formę konkursu i jury w składzie Janina Biegalska, ks. Jerzy Ignaciuk, Andrzej Sar przyznało I miejsce zespołowi „Życzenie” z Łucka, II miejsce zespołowi „Medunica” z Klejnik, III miejsce zespołowi „Bokoryna” z Żalina. Wyróżniono również zespoły: „Cisza”, „Cykady”, „Jutrzenka”, „Sielanki”, „Kresowianki”, „Seniorki”, „Brusowianki”. Szczególnym osiągnięciem może pochwalić się  Bokoryna, która jako jedyny zespół z Polski, stanęła na podium zajmując III miejsce w festiwalu.

Iwona Borodej

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 8 → wczoraj: 24 → a dotychczas: 108078