Aktualności
Ogłoszenia

Koncert Noworoczny Ogniska Muzycznego

Dnia .

 

 29 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Rudzie-Hucie odbył się Międzynarodowy Koncert Noworoczny będący podsumowaniem półrocznej nauki dzieci z ogniska muzycznego, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rudzie-Hucie. Gościnnie wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej z miejscowości Hirka-Polonka w Ukrainie. Inicjatorką koncertu była Mariia Lavreniuk, instruktor muzyczny wszystkich występujących tego dnia dzieci.

Jako pierwsi wystąpili uczestnicy warsztatów instrumentalnych ogniska muzycznego działającego przy GOK. Zuzanna Łukasik, grająca tylko cztery miesiące na akordeonie wykonała utwory „Mak i „Sto lat”. Następnie na keyboardzie zagrali Gabriela Walczuk, „Melodię” i „Taniec” oraz Wojciech Walczuk „La Cucarachę” i „Polkę”. Niespodzianką przygotowaną przez instruktorkę był występ zespołu „Walczuki” w składzie: Zuzanna, Gabriela, Anna i Wojciech, zagrali oni kolędę pt. „Cicha noc”. Anna Walczuk wykonała „Maleńki walc” grając go na akordeonie na dwie ręce. Koncert dzieci ze Szkoły Muzycznej z Hirki-Polonki rozpoczęła, śpiewając solo, Milana Pavluk. Kolejnym występującym był Taras Haidai, który zagrał na ludowym instrumencie sopiłce utwór pt. „Allegro”. Śpiewając w duecie wystąpiły Anastasiia Klachuk i Neonila Olshevska. 

Kolejny taki koncert odbędzie się w czerwcu, na zakończenie sezonu warsztatowego 2018/2019, na który już dzisiaj zapraszamy. 

Iwona Borodej

 

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 19 → wczoraj: 35 → a dotychczas: 56089