Aktualności
Ogłoszenia

Wakacyjne Środy z GOK-iem - Podsumowanie Wakacji

Dnia .

Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie - Hucie na tegoroczne wakacje przygotował projekt Wakacyjne Środy z GOK - iem. Chętni uczestnicy co tydzień, w środę brali udział w przeróżnych aktywnościach. Zapraszamy do podsumowania Wakacji 2020. 

Rajd Rowerowy

Dnia 8 lipca 2020r. Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie zorganizował wycieczkę rowerową dla dzieci i młodzieży do Woli Uhruskiej. Uczestnicy wyjazdu mogli zobaczyć panoramę miejscowości z wieży widokowej oraz ochłodzić sobie stopy na terenie Pompki w rzece Bug. Na zakończenie rajdu po całodziennych trudach posilili się pyszną pizzą.

 

Odwiedziny u Ducha Bielucha

Dnia 15 lipca 2020 r. zorganizowaliśmy wyjazd do Podziemi Kredowych w Chełmie. Uczestnicy spotkali Ducha Bielucha oraz dowiedzieli się o historii podziemi kredowych. Po zakończonej wędrówce korytarzami podziemi chełmskich zjedli pyszne lody „Pod Aniołem”, a na zakończenie wyjazdu udaliśmy się na plac zabaw.

 Eko Survival

Dnia 22 lipca 2020 r. w Centrum Kultury i Rekreacji w Rudce odbył się Eko Survival . Uczestnicy poznawali metody postępowania w przypadku zagubienia w lesie oraz sposoby komunikacji z ewentualną grupą poszukiwawczą w ramach międzynarodowo przyjętych standardów. 

Wycieczka Masłomęcz / Zamość

Dnia 31 lipca 2020 r. została zorganizowana wycieczka do Masłomęcza i Zamościa dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Ruda- Huta.
Pierwszym etapem naszej podróży był Masłomęcz, niewielka miejscowość w okolicach Hrubieszowa słynąca z archeologicznych wykopalisk. To tutaj archeolodzy odkryli cmentarzysko i osadę Gotów z II – IV w. n.e. Uczestnicy wycieczki podczas zwiedzania przenieśli się w czasie i za pośrednictwem przewodnika poznawali jak żyli, ubierali się i walczyli Goci. Zwiedzili zrekonstruowaną Chatę Gocką. W chacie obejrzeli część gospodarczą i mieszkalną oraz przedmioty codziennego użytku Gotów. Można było zobaczyć jak i gdzie mieszkały zwierzęta oraz jak i czym barwiono tkaniny. Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.
Dziękujemy mieszkańcom Wioski Gotów za wspaniałą, żywą lekcję historii.

Kolejnym punktem naszej wyprawy był spacer po Zamościu zwany "Padwą północy" uczestnicy zwiedzili takie miejsca jak: Rynek Wielki z renesansowymi kamieniczkami, Ratusz z zewnątrz, Katedra z zewnątrz, Twierdza z zewnątrz. Po wspólnym zdjęciu na tle Ratusza nasi najmłodsi wycieczkowicze udali się na zakup pamiątek i na pyszne zamojskie lody.
Przed czekającym nas wysiłkiem fizycznym odwiedziliśmy restaurację Macdonald's
Na zakończenie wyjazdu udaliśmy się do Parku Linowego w Zamościu nad rzeką Łabuńką.
Składa się z trzech tras:Małej,Średniej,Dużej oraz Ścianki Wspinaczkowej.

Wyjazd do kina

Dnia 6 sierpnia 2020 r. odwiedziliśmy kino Zorza w Chełmie gdzie odbył się seans bajki Skooby-Doo!. Następnie po seansie udaliśmy się tradycyjnie do restauracji MacDonald's.

Wycieczka do Lublina - Wystawa Lego i Galeria Obrazów 3d

Dnia 19 sierpnia 2020r. wyjechaliśmy do Lublina na wystawę klocków Lego. Można było obejrzeć ekspozycję znanych budowli na świecie: Katedra Notre-Dame, Plac św. Piotra. W Fun Parku dzieci budowały z dostępnych klocków Lego własne wspaniałe budowle. W Trick Gallery oglądaliśmy największą kolekcję obrazów 3D w Polsce. 

Po ciężkiej pracy na placu budowy klocków Lego udaliśmy się na posiłek do restauracji MacDonald's w Lublinie.

Turniej Sportów Dziwnych

Dnia 26 sierpnia 2020 r. przy Domu Kultury w Rudzie-Kolonii odbył się turniej sportów dziwnych  zorganizowanych dla dzieci. Konkurencje w których dzieci brały udział to: 

 • wyścig z dynią

 • przerzut piłeczki rynienką

 • gra pająk

 • przekładanie koszulki 

 • rzut balonem wypełnionym wodą

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali  instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury.

W turnieju sportów dziwnych nie było jednego zwycięzcy, wszystkie dzieci biorące udział  w konkurencjach otrzymały nagrody,  które ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie.

Na zakończenie wspólnej zabawy uczestnicy mogli zjeść kiełbaskę z grilla.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za wspólne spędzenie wakacji i wspaniałą zabawę. Zachęcamy do śledzenia nas również w roku szkolnym, bo już szykujemy ofertę na ten okres.

 

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 16 → wczoraj: 24 → a dotychczas: 79996