Aktualności
Ogłoszenia

Wyżyna Teatralna 2020

Dnia .

W dniach 2-4 października 2020 r. w CKiR w Rudce odbyła się trzynasta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów i Monodramistów Wyżyna Teatralna.

W tym roku przebiegała ona pod hasłem „Kolory suplement”. Uczestnicy wchodzili do centrum kultury przez komorę dezynfekującą, która miała za zadanie oczyścić ich i odseparować od znanej epidemii. Za komorą znajdował się surrealistyczny, szpitalny świat Pandemii Kultury, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W tym miejscu zaznaczamy, że organizatorzy zastosowali się do wszystkich wytycznych ministerstwa zdrowia gwarantujących uczestnikom festiwalu zmaksymalizowanie bezpieczeństwa w czasie epidemii koronawirusa. 

Fotorelacja z wydarzenia na stronie festiwalu: Wyżyna Teatralna - kliknij TUTAJ

Festiwal otworzyły dwa spektakle Teatru OKO pt.: „Złodziejka” w wykonaniu Karoliny Szwalikowskiej oraz „Ja i Karakuliambro” tworzony przez najmłodszych adeptów sztuki teatralnej. Następnie odbyła się inauguracja festiwalu, której dokonali: Wójt Gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie Marcin Woszczewski. Tego dnia zaprezentowali się jeszcze: Teatr Straszydełka z Ulana Majorata i Teatr poezji z Łukowskiego Ośrodka Kultury. W piątek wystawiony został m.in. monodram „Moja Gra” -  Nastii Miedviedievej oraz spektakl Teatru NOTOCO pt.: „Ciała”. W kolejnych dniach na scenie wystąpili: Teatr Groch ze spektaklem pt.: „ Despekt”, Adam Sokolnicki z monodramem pt.: „Lament Paranoika”, Przemysław Gąsiorowicz z monodramem pt.: „Gombrotypy”, spektakl w reżyserii Anny Giniewskiej pt.: „More, a more baby”, w którym grały  Nastia Miedviedieva i Lesja Szulc, a na koniec MMS Impro w „NieWielkiej Improwizacji”. Ostatniego dnia festiwalu wystąpił dwukrotnie „Latający Teatr Kantorowi” ze spektaklem pt.: „Ważne Okno – homage dla Marii Stangret”  Spektakl został zrealizowany w sierpniu tego roku w Wielopolu Skrzyńskim w koncepcji reżyserskiej Pawła Passiniego, który był jednocześnie twórcą sfery muzycznej przedstawienia. W spektaklu wystąpili: Grażyna Tabor, Monika Adamiec, Monika Nitkiewicz-Mitrut, Karina Góra, Barbara Wójcik-Wiktorowicz, Marek Kosciółek i Marcin Woszczewski. W niedzielę, także zorganizowana została wycieczka do Chełmskich Podziemi Kredowych, w której wzięły udział prawie wszystkie grupy.

Warsztaty teatralne prowadzone były przez Lesję Szulc i Marka Kościółka, natomiast warsztaty z samoobrony przeprowadził Damian Grzywna. 

Patronat Honorowy:

  • Jarosław Stawiarski - Marszałek Województwa Lubelskiego,
  • Piotr Deniszczuk - Starosta Chełmski,
  • Kazimierz Smal - Wójt Gminy Ruda-Huta. 

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 16 → wczoraj: 24 → a dotychczas: 79996