Zrób To Sam - Karmnik!

Fot. Robert Wróblewski

27 października 2022 r. w Hucie Kultury odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu "Zrób to sam", których organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie. Uczestnicy mieli za zadanie własnoręcznie zbudować karmniki dla ptaków. Dużym zaskoczeniem był fakt, że dzieciom w pracach stolarskich pomagały przeważnie mamy, które bardzo dobrze zdały egzamin z obsługi młotka i gwoździ. Prowadzącym zajęcia był pochodzący z gminy Ruda-Huta Andrzej Suchocki, który z zamiłowania jest rzeźbiarzem, a swoje wszystkie wolne chwile spędza pracując w drewnie. W warsztatach wzięło udział szesnaścioro dzieci. Na koniec zajęć prowadzący zademonstrował jak można upiększyć wykonany karmnik opalając go. Dzieci obiecały dokarmiać przez całą zimę ptaki w nowo zbudowanych karmnikach.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 4 → wczoraj: 20 → a dotychczas: 107571