Koncert Kolęd i Pastorałek 2023

Fot. Robert Wróblewski

29 stycznia 2023 r. w Hucie Kultury odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Na tegorocznym Koncercie zaprezentowali się:
- Natalia Wróblewska i Robert Wróblewski. Natalia jest laureatką konkursów Powiatowych min.: Piosenki Patriotycznej w Wojsławicach w 2021 r., Piosenki Strażackiej w Okopach w 2022 r. Wykonali następujące kolędy:„Gore gwiazda”, „Mizerna, cicha stajenka licha”.
- Zespół Akord z Rudy-Huty działający od 2011 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rudzie-Hucie. Zespół wykonał: „Szła kolęda”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Jezusa narodzonego”.
- Zespół Zrudki - stanowią miłośnicy śpiewu, którzy zebrali się przy kościele Chrześcijan Baptystów w Rudce. Zespół wykonał: „Ta święta noc”, „Radość dziś nastała”,
„Radujmy się świecie przyszedł Pan”.
- Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie w składzie: Julia Panasiuk, Julia Mazurkiewicz, Julia Kantyka, Zuzanna Tulikowska, Aleksandra Anasiewicz, które przygotowała Pani Agnieszka Tulikowska-Sawicka. Dzieci wykonały następujące utwory: „Była noc,” „Był pastuszek bosy”.
- Duet Halina Cebula z córką Maryną Kniazieva z Ukrainy, które przebywają czasowo w Polsce. Halina pracowała w Rejonowym Domu Kultury w Korosteniu. Śpiewała w zespole ludowym „Metodist”.Wykonały utwory: „Nowa Radist nastała”, „Raj rozwiłsja”.
- Zespół Huta Muzyki działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rudzie-Hucie. Instruktorem jest Pan Marian Skiba wieloletni instruktor w MDK Chełm, muzyk. Zespół tworzą: Vanessa Śliwińska, Julia Panasiuk, Maja Dziechciaruk, Maja Kozłowska, Aleksandra Wójtowicz, Patrycja Mazurek, Klara Psuja, Julia Surowska, Amelia Molenda, Jakub Zwierzyński, Mateusz Lewczuk. Zespół wykonał następujące kolędy: „Lulajże, Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Merry Christmes”.
- Paulina Buraczyńska – solistka działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sławatyczach, laureatka wielu konkursów. Wykonała kolędy: „Lulaj go matko”, „Gdy się Chrystus rodzi”.
- Izabela Lewandowicz - laureatka wielu konkursów solistka działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sławatyczach. Zaśpiewała kolędy: „Mizerna, cicha stajenka licha”, „Lulajże Jezuniu”.
- Zespół „Bokoryna” - działający od 2009 r. przy Domu Kultury w Żalinie. Zespół zaśpiewał następujące kolędy: „Gdy się Chrystus rodzi”, „W żłobie leży”, „Gore gwiazda Jezusowi”.

Na zakończenie, tradycyjnie wszyscy uczestnicy zaśpiewali wspólnie kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Niespodzianką na tegorocznym Koncercie Kolęd i Pastorałek byli Brodacze ze Sławatycz. Wójt Gminy Sławatycze pan Arkadiusz Misztal, przedstawił historię Brodaczy, którzy zostali wpisani przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Jest to jeden z najstarszych zwyczajów na Lubelszczyźnie, niepowtarzalne zjawisko kulturowe na terenie powiatu bielskiego. Gościliśmy również Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach pana Radosława Szczura.

Na zakończenie Wójt Gminy Ruda-Huta Pan Kazimierz Smal podziękował zespołom oraz wszystkim gościom za obecność i wspaniałą atmosferę podczas Koncertu.
Organizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie. Wydarzenie prowadzili Iwona Borodej i Marcin Woszczewski.
Zapraszamy za rok!

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 5 → wczoraj: 72 → a dotychczas: 112091