Dzień Dziecka / Teatralny Piątek

Fot. Robert Wróblewski

Teatralny Dzień Dziecka w Hucie Kultury! 02 czerwca 2023 r. mieliśmy okazję gościć kolejny raz Henryka Hryniewickiego aktora Teatru NEMNO z Rzeszowa. Teatr powstał w 2014 roku jego pomysłodawcą, jest aktor i reżyser spektakli Henryk Hryniewicki oraz Dagmara Jemioła – Hryniewicka, która czuwa nad plastyczną oprawą. Spektakle prezentowane są na festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą, w Domach Kultury, Szkołach, Przedszkolach oraz imprezach okolicznościowych. Najmłodsza i najbardziej wymagająca publiczność z gminy Ruda-Huta mogła zobaczyć wesołą sztukę „Smok wawelski”- królestwo Króla Kraka nękane jest przez okrutnego Smoka. Do królestwa przybywają śmiałkowie licząc na wygraną z bestią i nagrodę. Dokonał tego dopiero szewczyk, który swoim sprytem przechytrzył smoka podrzucając mu truciznę zaszytą w skórę barana. Spektakl spotkał się z ogromnym aplauzem dzieci. Scenariusz i reżyseria: Henryk Hryniewicki,scenografia: Dagmara Jemioła-Hryniewicka, muzyka: Miłosz Markiewicz.

Natomiast w drugim spektaklu, który był dedykowany dorosłej widowni zatytułowany "Żyć" zobaczyliśmy dwie pacynki i aktora, którzy w metaforyczny sposób opowiedzieli nam o ludziach z marginesu społecznego, ich problemach, niespełnionych marzeniach, filozofii, etyce postępowania, a także, a może przede wszystkim, przyjaźni, lojalności i potrzebie bliskości... Gutek, Józek i ich tajemniczy gość w sposób groteskowy zobrazowali nam nasze codzienne życie...
Reżyseria, scenografia, muzyka : Henryk Hryniewicki.
Fotoreportaż spektaklu "Żyć" znajdziecie TUTAJ

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 2 → wczoraj: 15 → a dotychczas: 107752