Koncert Kolęd i Pastorałek 2024

Fot. Karolina Szwalikowska

21 stycznia 2024 roku w sali widowiskowej Huty Kultury odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie.

Wydarzenie rozpoczęli Marcin Woszczewski oraz Iwona Borodej witając licznie zgromadzonych gości. Następnie Wójt Gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal złożył życzenia noworoczne, a także nie zapomniał o Babciach i Dziadkach, którzy tego dnia obchodzili swoje święto oraz o solenizantach Agnieszkach i Jarosławach, życząc im wszystkiego co najlepsze.

Jako pierwszy wystąpił zespół „Huta Muzyki” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rudzie-Hucie. Instruktorem jest Pan Marian Skiba. Zespół tworzą: Julia Panasiuk, Maja Dziechciaruk, Maja Kozłowska, Aleksandra Wójtowicz, Amelia Molenda, Julia Kantyka, Emilia Jamroż, Nikola Jamroż, Marcin Suprun, Jakub Zwierzyński, Mateusz Lewczuk. Kolędy wykonane przez zespół to: „Lulejże, mi lulej”, „Tryumfy”.

Następnie zaprezentował się zespół „Perełki” ze Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie w składzie: Agata Wilkos, Maja Rozmarynowska, Julia Panasiuk, Amelia Molenda, Julia Kantyka, Zuzanna Tulikowska, Aleksandra Anasiewicz, Szymon Biela, Kuba Przetak, Antoni Guściora, Alicja Sawić, Denis Zhovtiak. Dzieci wykonały nastepujące kolędy: „Pastorałka od serca do ucha”, „Była noc, ciemna noc”, „Przybieżeli do Betlejem”.

Gościliśmy także wykonawców z Ukrainy. Przed publicznością wystąpiła Halina Cebula i Yolana Nowistka przy akompaniamencie Piotra Śliwy, zaśpiewały „Dzisiaj w Betlejem”. Sofia Trambowiecka, Witalina Nowistka i Yolana Nowistka wykonały ukraińską kolędę pod tytułem „Szczedryk”.

Zespół „Akord” z Rudy-Huty, także uświetnił swoim występem Koncert Kolęd prezentując trzy utwory: „Przybieżeli do Betlejem”, „Dlaczego dzisiaj”, „Nowy rok bieży”.  Nie mogło tego wieczoru zabraknąć występu zespołu Bokoryna z Żalina. Na czele z kierowniczką Anną Nadolską wykonali: „Jezusa narodzonego”, „Śliczna panienka”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „A wczora z wieczora”, „Skrzypi wóz”.

Koncert zakończył zespół wokalny „Hubal” z Hrubieszowa, który działa przy Klubie 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego. Zespół w repertuarze posiada pieśni religijne i patriotyczne oraz o tematyce wojskowej. Kierownikiem zespołu jest Marek Maciejczyk. Goście bawili publiczność prawie godzinnym koncertem śpiewając tradycyjne kolędy i pastorałki. Wzruszenie wśród publiczności wzbudziło wykonanie przez zespół „Hubal” - „Kolędy dla nieobecnych” i „Przekażmy sobie znak pokoju”. Na zakończenie koncertu, tradycyjnie wszyscy uczestnicy wraz z  publicznością zaśpiewali wspólnie kolędę „Jezusa narodzonego”.

Podziękowania od Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie Marcina Woszczewskiego otrzymali wolontariusze, którzy pomagali w przygotowaniu wydarzenia. Karolina Szwalikowska i Robert Wróblewski za fotografowanie oraz Aleksandra Honory, Jakub Zwolak i Przemysław Borkowski za wspieranie działań organizacyjnych.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 12 → wczoraj: 17 → a dotychczas: 107834