SUKCES Teatru Jarzębina Czerwona

„Oj bida w naszym domu”

Od blisko dwóch miesięcy zespół „Jarzębina Czerwona” pracował nad kolejnym widowiskiem obrzędowym. Spotkania grupy początkowo odbywały się dwa razy w tygodniu a na tydzień przed premierą codziennie. Pokaz premierowy odbył się 14.11.2010r. w Rejowcu w trakcie Powiatowego Przeglądu Widowisk Obrzędowych i Teatrów Wsi. Męczące próby, przygotowania, gromadzenie rekwizytów oraz niezwykła motywacja by wystąpić na przeglądzie sprawiły, że zespół nie miał, kiedy zastanowić nad tytułem spektaklu, w związku z tym w Rejowcu widowisko otrzymało tymczasowy tytuł: „Oj bida w naszym domu”. Wesoła historia z pod strzechy przykuła uwagę jurorów, którzy w efekcie najwyżej ocenili nasz spektakl.

I miejsce w Powiatowym Przeglądzie Teatrów Obrzędowych w Rejowcu otwiera grupie możliwość wzięcia udziału w Międzywojewódzkim Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Tarnogrodzie. Ostateczny protokół w tej sprawie ukarze się na początku 2011 roku po zakończeniu eliminacji powiatowych województwa lubelskiego.

Marcin Woszczewski

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 1 → wczoraj: 14 → a dotychczas: 107837