Pierwszy Sukces "Złodziejki"

fot. Marcin Nawrocki

Spektakl "Złodziejka" poza premierowym pokazem prezentowany już był kilka razy między innymi na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie oraz na Powiatowym Przeglądzie Teatrów Wsi w Rejowcu gdzie został wyróżniony.

„Złodziejka” to monodram wykonywany przez Annę Dadas. Główna bohaterka w sposób bardzo metaforyczny prowadzi widza przez własny świat pełen kolorów i barw, których człowiek nie dostrzega. Nawiązując do II Wojny Światowej oraz kilku innych wydarzeń przybliża nam charakter wykonywanej przez nią pracy by w finale uświadomić nam, że znaleźliśmy się na spotkaniu ze śmiercią.

Zdaniem odbiorców spektakl porusza bardzo trudny temat, ale jednocześnie każe nam się zastanowić nad nami oraz szacunkiem dla życia, bo niewiadomo, kiedy pojawi się „Złodziejka” i odbierze nam to, co mamy najcenniejszego.

Marcin Woszczewski

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 11 → wczoraj: 17 → a dotychczas: 107833