OWACJE NA STOJĄCO dla spektaklu "Topiel" w Słowacji!

Fot. Marcin Nawrocki i grupa

W dniach od 31 stycznia do 4 lutego 2024 r. Teatr OKO działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rudzie-Hucie, jako jedyny, teatralny reprezentant naszego kraju uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Prednášam / Hram tede som... 2024" w Słowacji. Gospodarzem wydarzenia był Wydział Literacki i Dramatyczny Zity Strnadowej w miejscowości Żar nad Hronem. Oprócz Polski w festiwalu uczestniczyli przedstawiciele Białorusi, Ukrainy, Czech i Słowacji. Przed tak zróżnicowaną publicznością Teatr OKO zaprezentował swój, legendarny już spektakl „Topiel” w reżyserii Marcina Woszczewskiego. Przedstawienie z Rudy-Huty zostało nagrodzone OWACJAMI NA STOJĄCO!

Teatr OKO "Topiel"
Scenariusz i reżyseria: Marcin Woszczewski
Występują: Aleksandra Honory, Karolina Szwalikowska, Natalia Wróblewska, Dominika Zawiślańska, Przemysław Borkowski, Jakub Zwolak
Zdjęcia: Marcin Nawrocki