Aktualności
Ogłoszenia

Aktywne wakacje z GOK-iem 2022 - półmetek

Dnia .

 

6 lipca 2022 r. odbył się rajd rowerowy dla dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy, które zamieszkują stale lub czasowo na terenie gminy Ruda-Huta. Trasa rajdu liczyła 33 km. Wystartowaliśmy z Rudy-Huty przez Chromówkę do wiatraka w Żalinie miejscem docelowym było Centrum Kultury i Rekreacji w Rudce, gdzie odbyło się ognisko integracyjne. W rajdzie rowerowym uczestniczyło 30 osób, a najmłodsi uczestnicy mieli 9 lat.

13 lipca 2022 r. w Hucie Kultury odbyły się plenerowe warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży, które przeprowadził instruktor Robert Wróblewski. Uczestnicy warsztatów uzyskali podstawową wiedzę na temat wykonywania zdjęć. Podsumowaniem tych warsztatów będzie wykonanie przez jego uczestników zdjęć do konkursu fotograficznego „AktywAKCJA”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystości imieninowych dębu Bolko – Bolkowanie, 21 sierpnia 2022 r. W warsztatach fotograficznych uczestniczyło 14 osób.

20 lipca 2022 r. w Hucie Kultury odbyła się Akademia kulinarna kuchni PL-UA, dla dzieci z Polski i Ukrainy uczestniczących w realizacji projektu pt.: „Aktywne wakacje z GOK-iem 2022”, które zostały zrealizowane ze środków Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach programu grantowego Wakacyjna aktywAKCJA. Tematem przewodnim było przygotowanie potraw polsko - ukraińskich. Szkolenie z potraw ukraińskich przeprowadziła Walentyna Hawryluk, Wiktoriia Trambovetska i Mariia Hedenach . Zostały przygotowane następujące potrawy: pierogi pielmienie, serniczki, czebureki. Kuchnię polską reprezentowały instruktorki Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie Iwona Borodej, Iwona Matejuk, Barbara Humeniuk oraz członkini KGW Ruda-Huta Urszula Molenda, przygotowano: faworki i kruche ciasteczka z marmoladą. Dzieci miały możliwość samodzielnego wykonania wszystkich potraw i zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń kulinarnych. Na koniec działania wszyscy uczestnicy warsztatów wspólnie degustowali przygotowane potrawy. W Akademii kulinarnej kuchni Pl-UA uczestniczyło 35 osób.

 Działania zostały zrealizowane w ramach projektu pt.: „Aktywne wakacje z GOK-iem 2022”, które zostały zrealizowane ze środków Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach  grantu „Wakacyjna AktywAKCJA”.

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 18 → wczoraj: 51 → a dotychczas: 105934

PLG_GSPEECH_SPEECH_BLOCK_TITLE PLG_GSPEECH_SPEECH_POWERED_BY GSpeech