Finał sezonu 2022/23

Fot. Robert Wróblewski

22 czerwca 2023 roku w sali widowiskowej Huty Kultury odbyło się podsumowanie sezonu zajęć warsztatowych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie. Otwarcia koncertu, przywitania licznie zgromadzonej publiczności oraz wszystkich grup warsztatowych dokonali Iwona Borodej i Marcin Woszczewski.

Następnie Wójt Gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal podziękował instruktorom za pracę z dziećmi i młodzieżą wręczając im dyplomy i drobne upominki - Marianowi Skibie za prowadzenie warsztatów instrumentalnych i wokalnych, Martynie Dubij prowadzącej zajęcia sportowe - crossfit, Robertowi Wróblewskiemu za warsztaty fotograficzne, Sabinie Englot instruktorce warsztatów tańca jazzowego oraz Marcinowi Woszczewskiemu za warsztaty teatralne. W dalszej części nastąpiła prezentacja umiejętności zdobytych na warsztatach w sezonie 2022/2023.

Jako pierwszy wystąpił zespół instrumentalistów: Jakub Zwierzyński, zagrał na keyboardzie utwór pt.: „Zimny Drań” melodię z filmu „Pieśniarz  Warszawy”, Antoni Dziaduk - na keyboardzie zagrał melodię z filmu „Ojciec chrzestny”, Jakub Borodej – na keyboardzie zagrał utwór pt.: „W Hawajską noc”, Michał Nadolski – na akordeonie wykonał utwór pt.: „Taniec tyrolski”, Gabriel Nadolski – zagrał na akordeonie utwór pt.: „Taniec chłopski”.

Zespół wokalny w składzie: Maja Dziechciaruk, Maja Kozłowska, Julia Panasiuk, Amelia Molenda, Vanessa Śliwińska, Klara Psuja, Julia Kantyka, Jakub Zwierzyński, Mateusz Lewczuk wykonał trzy utwory:  „Serwus, Panie Chief”, „Miłość rośnie wokół nas”, „Do grającej szafy grosik włóż”.

Grupa fotograficzna w składzie: Tomasz Lipiński, Filip Maksymiuk, Vanessa Śliwińska, Amelia Wróblewska, Maja Bierut swoje prace przedstawiła w formie prezentacji zdjęć wykonanych podczas zajęć pod czujnym okiem instruktora Roberta Wróblewskiego.

Podczas pokazów tanecznych zaprezentowały się dwie grupy.

Grupa młodsza to: Roksana Niedźwiedzka, Wiktoria Urbańczyk, Zuzanna Niedźwiedzka, Martyna Wachulska, Amelia Łygas, Julia Onyszko, Agata Wilkos, Hanna Wilkos, Klara Psuja, Wojciech Wawron. Choreografia, którą zatańczyli nosi nazwę „W królestwie motyli”.

Grupa starsza czyli - Klara Dąbrowska, Zuzanna Tulikowska, Julia Dąbrowska, Matylda Zacharczuk, Zuzanna Dyczko, Gabriela Korzeniewska, Zofia Sołtys, Kornelia Pawłowska, Kamila Cenkiel, Maja Rozmarynowska, Antoni Dziaduk, Wojciech Sitarz, Gabriel Nadolski, Michał Nadolski. Zatańczono choreografię pt.: „Przerwa w korporacji”.

Po każdym pokazie instruktorzy wręczali swoim podopiecznym słodkie upominki ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie-Hucie.

Licznik odwiedzin: dzisiaj: 2 → wczoraj: 15 → a dotychczas: 107752